„Transformacja w kierunku GOZ w „SIGNUM” Sp. z o.o.”.
Firma „SIGNUM” Sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Transformacja w kierunku GOZ w „SIGNUM” Sp. z o.o.”.
Projekt realizujemy, aby przeprowadzić audyt naszego przedsiębiorstwa pod kątem aktualnego poziomu rozwoju w aspekcie GOZ, opracować możliwe kierunki transformacji w nurcie gospodarki o obiegu zamkniętym, a także ustalić potencjalne możliwości współpracy z innymi przedsiębiorstwami w nurcie GOZ.
W projekcie planujemy dokonać analizy naszej firmy pod względem technologicznym, organizacyjny, logistycznym, produkcyjnym, sprzedażowym, pod kątem możliwości wdrożenia GOZ oraz innowacyjności w przedsiębiorstwie. Zadanie obejmie zakup usług doradczych u wyspecjalizowanego podmiotu w zakresie przeprowadzenia audytu oraz przygotowania modelu biznesowego transformacji w kierunku GOZ.
„SIGNUM” Sp z o.o. w ramach realizowanego projektu otrzyma wsparcie na działania dotyczące transformacji w kierunku celów środowiskowych zrównoważonego rozwoju, w tym gospodarki
o obiegu zamkniętym, łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu oraz innych związanych z tzw. zazielenianiem przedsiębiorstw.
Elementem usługi i jednocześnie jej głównym rezultatem będzie opracowany model biznesowy funkcjonowania przedsiębiorstwa w oparciu o założenia gospodarki obiegu zamkniętego, który składał się będzie z części analitycznej, części wdrożeniowej oraz matrycy podsumowującej.
Wartość całkowita projektu: 82 781.00 zł PLN
Wartość wkładu Funduszy Europejskich: 82 781.00 zł PLN
#FunduszeUE, #FunduszeEuropejskie
„Rozwój centrum badawczo-rozwojowego celem zwiększenia potencjału badawczego „SIGNUM” Sp. z o.o. oraz realizacja projektu B+R z dziedziny medycyny”
„SIGNUM” Sp. z o.o. informuje o realizacji projektu pt. „Rozwój centrum badawczo-rozwojowego celem zwiększenia potencjału badawczego „SIGNUM” Sp. z o.o. oraz realizacja projektu B+R z dziedziny medycyny” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.1 Ścieżka SMART Priorytet 1 Wsparcie dla przedsiębiorców Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.
Projekt obejmuje realizację dwóch modułów: B+R oraz Infrastruktura B+R. W ramach modułu Infrastruktura B+R zaplanowano: nabycie nieruchomości niezabudowanej, wybudowanie budynku CBR oraz jego wyposażenie. Kolejno w ramach modułu Prace B+R zrealizowana zostanie część agendy badawczej zaplanowanej dla modułu Infrastruktura B+R. Obejmować ona będzie swoim zakresem realizację prac badawczo-rozwojowych w zakresie urządzenia z dziedziny nefrologii. Bezpośrednim odbiorcą wyników prac B+R będą producenci urządzeń medycznych, zaś docelową grupą korzystających – pacjenci nefrologiczni. Zaplanowane działania uwzględniają realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych. W ramach modułu Prace B+R zaplanowano wydatki w kategorii: wynagrodzenia, amortyzacja budynku, zakup WNIP, dostawy.
Celem i jednocześnie głównym efektem realizacji projektu jest powstanie innowacji produktowej na poziomie krajowym w postaci kompleksowego rozwiązania z dziedziny nefrologii, którego działanie oparte zostanie na algorytmach sztucznej inteligencji.
Wartość całkowita projektu: 15 592 840.40 PLN
Wartość wkładu Funduszy Europejskich: 9 235 606.00 PLN
#FunduszeUE, #FunduszeEuropejskie